151 % ... tolik energie můžete věnovat svému podnikání,
když se zabýváte jen věcmi, na které jste odborník.

Koho čeká EET v příštím roce?

Elektronická evidence tržeb se bude v příštím roce týkat nejméně 300 000 nejmenších podnikatelů. Zákon je stále v jednání a projde dalšími úpravami, proto se původní termín v březnu a červenci tohoto roku přesunul.

Jednání o sestavení nové vlády neberou konce. Povinnost elektronické evidence tržeb se však neruší, nýbrž odkládá k dalším projednáním. Programové prohlášení je již v procesu, jaké úpravy v EET nejmenší skupinu podnikatelů čekají, zatím přesně není známo. Povinnost evidence by měla mít však mírnější režim.

Třetí a čtvrtá vlna zavádění EET se spojí do jedné, čímž se zapojí podnikatelé společně. Povinnosti evidence tržeb tak podlehnou brzy všichni. Povinně elektronicky evidovat se budou tržby přijaté v hotovosti. Úprava zákona o EET musí splňovat požadavky dané Ústavním soudem. Nejmenší podnikatelé budou mít podmínky upraveny tak, aby je časově nezatěžovali. Zprávy o tržbách by neměli zasílat tak často jako podnikatelé v první a druhé vlně, naopak nebudou muset ani potřebovat trvalé internetové připojení. Povinnosti se však nikdo nezbaví. Evidence se nevyhnou ani farmáři na trzích, stánkaři a další pouliční prodejci.


Přiznání k dani z příjmů fyzických osob ONLINE!